Recenzie/Press

Keď sa dcéra rozhodla pre triatlon, nemali sme ziadnu predstavu o treningu a kluboch v tomto športe. Do Tri Tatry Triathlon Team vstúpila v čase covid pandémie, čo ešte viac umocňovalo našu neistotu. No hneď na prvom on-line stretnutí sme prišli na to, že sme na rovnakej vlnovej dĺžke a trojuholník trener-zverenec-rodic by mohol fungovať. Hlavná trénerka Ayka, so svojími trénermi má všetko "pod palcom". Obetavo rieši tréningy, zdravie, stravu, športovú výbavu a v neposlednom rade aj pocity svojich zverencov. V dobe kedy vládne kvantita nad kvalitou, peniaze nad srdcom si veľmi vážime tento prístup a všetku pridanú hodnotu, ktorú v tomto klube naša dcéra dostáva. Ak sa niekto rozhoduje, Tri Tatry Triathlon Team odporúčame všetkými desiatimi.
Soňa Habasová (rodič), Poprad


Po zatvorení bazénov počas covidu sme hľadali pre deti inú možnosť fyzickej aktivity a kamarát nám odporučil Ayku a jej Tri Tatry Triathlon Team. Profi prístup trénerky a neskôr aj ostatných trénerov (funkčná sila, beh, bike, plávanie) naše baby úplne presvedčil pre tento krásny šport. Okrem kamarátstiev dievčatá získali hlavne vďaka trénerom výrazné zlepšenie v jednotlivých športoch, technické znalosti, cenné rady skúsených trénerov, komplexný pohyb, sebavedomie a pocit, že trénerom záleží nielen na výkonoch ale aj na nich. Horšie dni nie sú katastrofou, povzbudenie trénerov a ich ľudský a stále profi prístup baby ťahá dopredu. Triatlon je Makáme ďalej

Ingrid Pitoňákvá (rodič), Poprad

Perfektný tréning s Ayou je zábava! Takto sa človek naučí plávať pod profesionálnym dohľadom a fantastickým prístupom. Plavecký tréning odporúčam pre všetkých, nie len triatlonistov. Ranné vstávania na tréningy s Ayou sú ľahké a vždy sa oplatia.

Katarína Čižmárová, Poprad 


 „Aya was perfectly responsive to my individual needs and helped me to improve my swimming technique in a very short time. I can recommend her to anyone who wants to develop further“

Thomas Schaffner, Švajčiarsko

Dnes ráno, keď som hltala tréningové kilometre na 50 m bazéne v AquaCity a nadomnou sa z brehu usmievala krásna Aya s pripomienkami k technike, tak som si uvedomila, aká to je vzácnosť mať v Tatrách triatlonový klub s tak individuálnym prístupom, fantastickými ľuďmi a to všetko s láskou a emóciou od začiatočníkov až po pódiových pretekárov. Vyberie si každý!

Eva Hrušovská, Vysoké Tatry 


Počas našej spolupráce som zaznamenal kontinuálne zlepšovsanie vo všetkých troch disciplínach a dosiahol nespočet osobných rekordov, ale aj niekoľko prvých "mini "športových úspechov :) a to všetko bez akýchkolvek zranení. To pripisujem dobrej komunikácii a vnímavemu prístupu zo strany Ayi, ktorá dbala na spätnú väzbu a v prípade potreby bola vždy ochotná  promptne prispôsobit tréning nečakaným zmenám.

Ayu by som odporučil atlétom a športovcom každej výkonnostnej úrovne, ktorí chcú k svojmu tréningu pristupovať seriózne, hľadajú individuálny tréning a očakávajú od svojho budúceho trénera angažovanosť a individuálny prístup.

Tomáš Kotula-Viedeň, Rakúsko


So sportom sme serioznejsie zacali asi tak 2-3 roky pred tym ako zacala nasa spolupraca. Rok dozadu od jej zahajenia som trenovala pod trenerom v Nemecku..ako hobby sportovec na uplnom zaciatku bol v danom case za danych podmienok vtedajsi trener fajn volba, lenze casom sa moje naroky na kvalitu treningu zmenili a bolo treba sa posunut dalej. Oslovila som ta jednoznacne za ucelom, aby sa mi dostalo kvalitneho treningu od sportovca so skusenostami podciarknutymi vysledkami aj na medzinarodnej urovni..to v podstate velmi ulahcilo moju volbu. S nasou spolupracou som velmi spokojna..myslim, ze si dala mojej priprave hlavu a patu..neviem ako to presne popisat ale jendoznacne si ma posunula vpred, nie len vykonmi (na mojej urovni) ale myslim, ze som sa naucila aj rozumnejsie trenovat..cele to dostalo akusi formu..a hadam aj ja:-) Ja konkretne ocenujem konstruktivny trening a tvoj pristup k praci. Nemenila by som nic a naozaj nemam ziadne vyhrady co sa konkretne nasej spoluprace tyka. Myslim, ze je istotne vela sportovcov, ktori by z tvojej prace vedeli profitovat a ktorych by si v urcitom bode ich "sportoveho vyvoja" vedela posunut dopredu... Dakujem ti a prajem ti a aj tvojej rodinke naozaj uprimne vsetko dobre.

Alexandra Pačútová-Viedeň, Rakúsko


„Alena Stevens has been my coach since March 2020, I find it as amazing luck and positive energy work I found her. She is very determined, who has her goals and visions. She is a champion. But she is very humble. What is striking is that she is willing to focus on working with you and invest the time, even though she can expect you won't be a prize-winning athlete. I appreciate her honesty and directness.
It makes things easier, particularly, when you have to communicate with distance and time constraints.

She has all the check-lists and ready-to-share advice. As Alena has such a rich experience in participating in competitions, she would be great in supporting a professional athlete and minimizing the small mistakes that can cost you a podium.

I also went to see Alena in August,  when she created for me a training camp in Slovakia.  I got some of the technique, and it was very pleasurable, though exhausting, to stay and to train next to the High Tatras mountains.

It is impossible to describe all the big and small lessons I learnt from Aya: The swimming technique, cycling with higher cadence, importance of bike fitting, importance of physiotherapie and releasing the best potential of your body, dieting and observance of taking in enough liquids and electrolytes. I have never known, there is a certain technique to run and the joy of having the proper equipment...

I will keep training and getting better.

Yana Tumakova, Germany